ΕΓΓΡΑΦΕΣ 2023-24 ΜΕ ΤΗΝ ΕΙΔΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΛΛΟΔΑΠΩΝ – ΑΛΛΟΓΕΝΩΝ (ΕΚΤΟΣ ΕΕ) ΚΑΙ ΑΠΟΦΟΙΤΩΝ ΛΥΚΕΙΩΝ Η ΣΧΟΛΩΝ ΕΝΤΟΣ Ε.Ε

Καλούνται, σύμφωνα με την υπ’αριθμ. Φ.152/ 98277 /Α5 /7-9-2023 εγκύκλιο του Υπουργείου Παιδείας , οι επιτυχόντες έτους 2023 στο Τμήμα Διοίκησης Επιχειρήσεων και Οργανισμών  του ΕΚΠΑ με την ειδική κατηγορία Αλλοδαπών – Αλλογενών (αποφοίτων λυκείων εκτός ΕΕ) και Αποφοίτων λυκείων ή αντίστοιχων σχολείων κρατών – μελών της Ε.Ε., να καταθέσουν τα δικαιολογητικά τους στη Γραμματεία του Τμήματος Διοίκησης Επιχειρήσεων και Οργανισμών  στο Γρυπάρειο Μέγαρο, Σοφοκλέους 1, 5ος όροφος, γραφείο 521, Αθήνα, έως την Δευτέρα 25 Σεπτεμβρίου 2023, και ώρες 09.30-13.00.
Εναλλακτικά, αποστέλλονται η αίτηση και τα δικαιολογητικά με συστημένη επιστολή ή courier και απόδειξη παραλαβής, έως την Δευτέρα 25 Σεπτεμβρίου 2023, στη διεύθυνση: Γραμματεία Τμήματος Διοίκησης Επιχειρήσεων και Οργανισμών   Γρυπάρειο Μέγαρο, Σοφοκλέους 1 ,ΤΚ 10559, Αθήνα, 521 γραφείο.
Τα απαιτούμενα δικαιολογητικά , αναφέρονται στην εγκύκλιο του Υπουργείου.
Για την εγκύκλιο πατήστε  εδώ
Για την αίτηση πατήστε  εδώ
Τέλος σας ενημερώνουμε ότι θα ακολουθήσει νεότερη ανακοίνωση για την ολοκλήρωση  της εγγραφής μετά τον έλεγχο των δικαιολογητικών και απόφαση της Συνέλευσης του Τμήματος.

Από τη Γραμματεία του Τμήματος ΔΕΟ