ΑΠΟΝΟΜΗ ΥΠΟΤΡΟΦΙΩΝ ΣΤΟΥΣ 11 ΝΕΟΕΙΣΕΡΧΟΜΕΝΟΥΣ ΦΟΙΤΗΤΕΣ ΜΕ ΤΟΝ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ ΒΑΘΜΟ ΕΙΣΑΓΩΓΗΣ.

Στις 15 Ιανουαρίου 2021 πραγματοποιήθηκε η απονομή υποτροφιών στους 11 νεοεισερχόμενους φοιτητές με τον μεγαλύτερο βαθμό εισαγωγής στο Τμήμα Διοίκησης Επιχειρήσεων και Οργανισμών για το ακαδημαϊκό έτος 2020-2021, μέσω των πανελληνίων εξετάσεων 2020.
Το πρώτο χρηματικό βραβείο απονεμήθηκε στον φοιτητή Γωνιανάκη Μιχαήλ με δωρεά του Ιδρύματος "G&J Handjinicolaou εις μνήμη Πέτρου Γ. Χαντζηνικολάου" και οι υπόλοιπες 10 υποτροφίες με την ευγενική δωρεά των εταιρειών “Ευρωπαϊκή Πίστη” και “ΕΥ”.
Η τιμητική εκδήλωση πραγματοποιήθηκε με τηλεδιάσκεψη παρουσία των εκπροσώπων των δωρητών, του Αντιπρυτάνεως Ακαδημαϊκών Υποθέσεων και Φοιτητικής Μέριμνας καθηγητή κ. Καραδήμα, του Κοσμήτορος της Σχολής Οικονομικών και Πολιτικών Επιστημών καθηγητή κ. Σπουρδαλάκη, του Προέδρου Τμήματος ΔΕΟ καθηγητή κ. Μυλωνάς, των μελών του Τμήματος ΔΕΟ, των βραβευθέντων φοιτητών και των γονέων τους.
Στην εκδήλωση απηύθυναν χαιρετισμό οι ακαδημαϊκοί εκπρόσωποι του Πανεπιστημίου, της Σχολής και του Τμήματος καθώς και οι εκπρόσωποι των δωρητών κκ. Γ. Χαντζηνικολάου, κ. Γ. Γκοτζαγεώργης και Π. Παπάζογλου.
Η εκδήλωση προς τιμήν των πρωτευσάντων φοιτητών και φοιτητριών τους έδωσε χαρά, αυτοπεποίθηση και περηφάνια καθώς τιμήθηκαν από τους εκπροσώπους της ακαδημαϊκής και της επιχειρηματικής κοινότητας. Οι χαιρετισμοί και τα συγχαρητήρια που απεύθυναν όλοι θα τους συνοδεύουν στα ακαδημαϊκά τους βήματα για ακόμη καλύτερες επιδόσεις.
Το Τμήμα Διοίκησης Επιχειρήσεων και Οργανισμών εκφράζει τις θερμές ευχαριστίες στους δωρητές. Με την απονομή των υποτροφιών μοιράστηκε αισιοδοξία και χαμόγελα στους φοιτητές και τις οικογένειές τους στη δύσκολη εποχή που βιώνουμε. Το κυριότερο όμως είναι ότι αναδείχθηκε η σημασία της αριστείας στους νέους μας, πάνω στην οποία λειτουργεί και οφείλει να δρα το ίδιο το Πανεπιστήμιο για να έχουμε μια καλύτερη κοινωνία και να αναζητούμε το βέλτιστο στη χώρα μας.