ΤΜΗΜΑ ΔΙΟΙΚΗΣΗΣ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΩΝ ΚΑΙ ΟΡΓΑΝΙΣΜΩΝ

ΟΡΑΜΑ, ΑΠΟΣΤΟΛΗ, ΑΞΙΕΣ ΚΑΙ ΙΣΤΟΡΙΑ

Το Τμήμα Διοίκησης Επιχειρήσεων και Οργανισμών (ΔΕΟ) φιλοδοξεί να αποτελέσει ένα δυναμικό μέλος του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών (ΕΚΠΑ) στην εκπαίδευση, την έρευνα, και την σύνδεση με τις επιχειρήσεις και την κοινωνία, παρέχοντας στους φοιτητές του την πιο διαφοροποιημένη ανώτατη εκπαίδευση στον τόπο μας.

Το όραμα του ΔΕΟ είναι η ακαδημαϊκή αριστεία και η στενή της σχέση με την επιχειρηματική κοινότητα για την οικοδόμηση ενός υπεύθυνου μέλλοντος.
Η αποστολή του ΔΕΟ είναι η συνεχής μεταλαμπάδευση της γνώσης στους σπουδαστές του μέσα από την αριστεία στη διδασκαλία και την έρευνα η οποία δημιουργεί ευκαιρίες και προοπτικές για αυτούς, τα μέλη ΔΕΠ και τους συνεργάτες του.
Το ΔΕΟ ως ζωντανός μαθησιακός οργανισμός παρέχει και δημιουργεί γνώση η οποία αναπτύσσει ηγέτες που μετασχηματίζουν επί τα βελτίω τις επιχειρήσεις και τους οργανισμούς. Έτσι, συμβάλλει στην παροχή ενός καλύτερου μέλλοντος για τις γενιές που ακολουθούν, συμπεριλαμβανομένης της ποιότητας ζωής, των οικονομικών συστημάτων και του περιβάλλοντος.