ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΓΓΡΑΦΕΣ ΠΡΩΤΟΕΤΩΝ

Η εγκύκλιος των εγγραφών των νεοεισαχθέντων φοιτητών θα εκδοθεί από το Υπουργείο Παιδείας εντός των επομένων ημερών.* Η διαδικασία της ηλεκτρονικής εγγραφής και των δικαιολογητικών,  αναμένονται  να γίνουν (ηλεκτρονικά) στο Υπουργείο Παιδείας.

Σας ενημερώνουμε ότι θα πρέπει να παρακολουθείτε αποκλειστικά την ιστοσελίδα του Υ.Π.Ε.Θ. για τις σχετικές ανακοινώσεις και τις ημερομηνίες.*Κατά τις προσεχείς ημέρες με νεότερο Δελτίο Τύπου θα ανακοινωθεί  αναλυτική εγκύκλιος από την ιστοσελίδα του Υπουργείου.

Το Τμήμα Διοίκησης Επιχειρήσεων και Οργανισμών του Ε.Κ.Π.Α. θα περιμένει κατά συνέπεια να εκδοθεί η εγκύκλιος και να πραγματοποιηθούν οι εγγραφές από το αρμόδιο Υπουργείο, πριν προβεί σε οποιαδήποτε άλλη επιπρόσθετη ανακοίνωση σχετικά με τους πρωτοετείς  φοιτητές.