ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ - ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΕΚΛΟΓΩΝ ΓΙΑ ΑΝΑΔΕΙΞΗ ΚΟΣΜΗΤΟΡΑ ΤΗΣ ΣΧΟΛΗΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΩΝ ΚΑΙ ΠΟΛΙΤΙΚΩΝ ΕΠΙΣΤΗΜΩΝ

Σήμερα, Τετάρτη 19 Μαΐου 2021, διεξήχθησαν οι εκλογές για την ανάδειξη Κοσμήτορα της Σχολής Οικονομικών και Πολιτικών Επιστημών του ΕΚΠΑ για τριετή θητεία από 1-9-2021.

Η εκλογική διαδικασία πραγματοποιήθηκε σύμφωνα με την κείμενη νομοθεσία, κύλησε ομαλά και δεν κατετέθη καμία ένσταση επ’ αυτής.

Υποψηφιότητα για τη θέση του Κοσμήτορα της Σχολής Οικονομικών και Πολιτικών Επιστημών του ΕΚΠΑ, υπέβαλαν ο Καθηγητής του Τμήματος Διοίκησης Επιχειρήσεων και Οργανισμών κ. Νικόλαος Ηρειώτης και ο Καθηγητής του Τμήματος Οικονομικών Επιστημών κ. Νικόλαος Θεοχαράκης.

Ο υποψήφιος που συγκέντρωσε την απόλυτη πλειοψηφία των έγκυρων ψήφων σύμφωνα με τα όσα ορίζονται στην νομοθεσία και εκλέγεται Κοσμήτορας της Σχολής Οικονομικών και Πολιτικών Επιστημών του ΕΚΠΑ είναι ο Καθηγητής κ. Νικόλαος Ηρειώτης.